Pagina 1 van 2

Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 07 jul 2026, 18:57
door Marco_61
Nee, helaas dit jaar geen lange vakantie. Omdat vriend Henk er nog niet aan toe is, en wacht op vernieuwing van zijn rijbewijs, ga ik dit jaar alleen op pad....denk ik. Geen 2 of 3 weken, maar een dag of 4/5. Ik moet ook weer op tijd terug zijn voor de Raalte tour van Roelf.

En waar gaat de reis naar toe. Niet naar nederland in ieder geval. Ik heb wel met die gedachte gespeeld, maar eigen land is veel te duur geworden. Ik heb wel gekeken naar een simpel hotelletje in Noord Holland. Een eenpersoonskamer inclusief ontbijt kost rond de 130 euro. Koffie of cola op terras tussen de 3 en 4 euro. Lunch met drinken gemiddeld 17 tot 20 euro. Diner met 2 drankjes 40 tot 50 euro. En dan moet er nog vloeibaar goud in de tank van de motor. Dan ben ik voor 4 dagen ongeveer 1000 euro kwijt. Ik ben niet arm, maar ook niet gek, dus dat gaat hem niet worden.

Dus dan maar naar de nachbarn, de buren dus. En waar??? Nou dat staat dus boven in het onderwerp. Sauerland/ Bergisches land, met name Iserlohn. Dat plaatsje is bij veel leden hier geen onbekende. Ik ben op mijn gemak aan het zoeken naar een hotel, en heb mijn oog laten vallen op Gasthof Daute. Een 3 sterrenhotel aan de rand van Iserlohn op 450 meter hoogte. Hier kost een luxe kamer inclusief ontbijt 93 euro per nacht. Van daar uit ga ik verschillende kastelen, oude dorpjes, stuwmeren bezoeken, en natuurlijk lekkere slingerwegen rijden.Ik denk dat ik op zondag 26 juli vertrek, en dan donderdag 30 juli weer naar huis ga.

Dit alles staat nog niet vast, want misschien ga ik straks wel iets heel anders doen. Natuurlijk laat ik jullie wel weten wat ik besloten heb.

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 07 jul 2026, 19:58
door Sympeter
Ook een mooi vooruitzicht Marco en scheelt nogal met de prijs in vergelijk hier in Nederland.
Wij hebben 14 dagen aan zee gestaan en je zier beduidend minder Duitse gasten want die vinden het hier ook veel te duur.

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 07 jul 2026, 21:46
door Marco_61
Die prijzen hier in Nederland gaan nergens meer over. Ik heb daarnet een mail gestuurd naar een hotel voor een reservering. Ik zal morgen hoogstwaarschijnlijk wel antwoord krijgen. Als het meezit wordt het dit hotel:


118555503.jpg
118555503.jpg (401.76 KiB) 2969 keer bekeken
118556280.jpg
118556280.jpg (408.68 KiB) 2969 keer bekeken
ZimmerSlide01.jpg
ZimmerSlide01.jpg (189.84 KiB) 2969 keer bekeken

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 07 jul 2026, 22:18
door Tomosje
Mooi marco.
Helaas zit ik de 26ste in assen.
Het jaarlijkse truckersfeest.
Maandags alles opruimen...
Fijne trip

Roelf

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 07 jul 2026, 22:29
door Marco_61
Ik heb al bericht gehad van hotel Daute. De reservering staat, en ik betaal 372 euro inclusief ontbijt voor 4 nachten. Nu kan ik rustig een paar routes in elkaar gaan zetten.

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 09 jul 2026, 08:08
door boukeent
ik wens je veel vakantie plezier. het is een mooi gebied.ik zelf zal het een dag ervoor doorkruizen richting bamberg.

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 09 jul 2026, 18:10
door Marco_61
boukeent schreef:
09 jul 2026, 08:08
ik wens je veel vakantie plezier. het is een mooi gebied.ik zelf zal het een dag ervoor doorkruizen richting bamberg.
Dank je wel Bouke, gaat helemaal goed komen. En jij ook een prettige vakantie, want dan begint jouw 7 weekse reis als ik mij niet vergis.

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 10 jul 2026, 08:02
door martin66
Hoi Marco
Mooi dat je toch nog wat hebt gevonden om er tussen uit te gaan
En inderdaad in duitsland is het toch wat goedkoper als in nederland
Geniet ervan
Groet Martin

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 10 jul 2026, 12:46
door Anouke
Een paar dagen weg even uitwaaien is een prima plan.... jen bent maar een keer jong tenslotte.... fijne dagen en geniet ervan...

Re: Sauerland/Bergisches land

Geplaatst: 15 jul 2026, 01:42
door Marco_61
Een collega van het werk had in eerste instantie wel zin om met de motor mee te gaan, maar heeft toch afgehaakt. Dus ik ga gewoon in mij eentje.
Aan gezien ik daar 3 volle dagen ben, moeten er ook 3 routes gemaakt worden. Ik heb het deze keer eens anders aangepakt. Ik heb Google AI om raad gevraagd. Ik vroeg om 3 ritten met de motor te maken vanaf het hotel, naar enkele bezienswaardigheden in de buurt, en een route moet naar Winterberg toe. De AI kan natuurlijk geen echte routes maken, omdat dat met behulp van een navigatieprogramma zoals TomTom of MRA of Kurviger moet. Maar tot mijn verbazing maakte hij 3 routes met bezienswaardigheden die ik in de volgorde die hij aangaf, in moest voeren in het navigatieprogramma. En warempel, het werkte. Ik moest de route nog wel finetunen, maar ze staan er.

Route 1 is genaamd de merenroute, en gaat langs torhaus möhnesee, Hennesee Staudam, Strandbad Sorpesee, en het middeleeuwse plaatsje Soest. Dat laatste was op mijn verzoek. En hij heeft ook nog wat wegen aangegeven die populair zijn bij motorrijders.

Route 2 is genaamd Hochsauerland Winterberg, en is meer een lekkere tour met hoogteverschillen en veel bochten door bossen naar de op 800 meter hoogte gelegen Kahler Asten.
Ook passeren we de bekende Kohlberg en Skihang. En natuurlijk authentieke plaatsen zoals Lennestadt, Plettenberg, en Bad Fredeburg.

Route 3 is genaamd Bergisches Land & Kastelen. Hier pakken we verschillende kastelen zoal Schloss Altena, Schloss Burg, en Schloss Neuenhof. Ook raadde de AI mij aan om te gaan lunchen in Freizeitparadies Beverblick wat aan een groot meer ligt, en veel bezocht wordt bij motorrijders. Hoe gemakkelijk wil je het hebben.

Of het iets wordt met die routes zullen we wel zien. Maar het wordt wel iets gemakkelijker, omdat de AI beter als ik weet wat er in die omgeving de moeite waard is.